A magyarok több mint kétharmada nem jut el idén hosszabb időre nyaralni –
írja a Népszava a Publicus Intézet által készített felmérésre hivatkozva. A felmérés szerint, amit az intézet a lap számára készített, a megkérdezettek 69 százaléka nem tervez idén legalább egyhetes, egybefüggő nyaralást, és mindössze 29 százalék mondta, hogy nyaral idén. A legnagyobb arányban a 18-29 évesen mennek nyaralni, a korcsoportban 45 százalék az igennel válaszolók aránya, a 30-44 éves, és a 45-59 éves korosztályban pedig 31-31 százalék.
A 60 feletti korosztályból jutnak el a legkevesebben nyaralni, mindössze 15 százalék nyilatkozott úgy, hogy tervez idén nyaralást. Ami a végzettségeket illeti, az érettségivel és diplomával rendelkezők az átlagnál nagyobb arányban nyaralnak, 36, illetve 35 százalékuk, míg a legfeljebb 8 általánost végzettek esetén mindössze 19 százalék jut el nyaralni. Azok között, akik idén nyaralni mennek, 55 százalék egy nyaralást tervez, 29 százalék kétszer utazik. 43 százalékuk Magyarországon, 29 százalék külföldre utazik, 25 százalék pedig belföldön és külföldön is megfordul. Minden tizedik válaszadó a saját nyaralójában tölti a szabadságát, 14 százalék pedig ismerősöknél, 34 százalék szállodába megy, 26 százalék pedig apartmant vagy vendégházat. Kempingezést mindössze 4 százalék választ.
A legtöbben, a válaszadók 24 százaléka 300-500 ezer forintot költ idén nyaralásra, míg 17 százalék 100 ezer forint alatti összegből kihozza. Több mint 1 millió forintot mindössze 6 százalék költ. 47 százalék úgy nyilatkozott, hogy nem jelent számára anyagi megterhelést a nyaralás, míg 44 százalék hónapokon át spórol, 1 százalék pedig hitelt is felvesz. A nyaralók 65 százaléka odafigyel a nyaralás alatt, hogy mennyit költ, 17 százalék pedig úgy nyilatkozott, hogy ilyenkor mindent megenged magának. A fotón jól látható nem olcsó a Balaton.. Nyaralunk/nyaraljunk? Több Balaton, kevesebb Adria, mondá vala…. Szerintetek is?